OSTATNIO DODANE
Edward Baran

 

Edward Baran urodził się w 1934 r. w Lesku. W latach 1957-1962 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskał w pracowni prof. Artura Nachta-Samborskiego. W latach 1979-1992 pracuje jako wykładowca na Wydziale Sztuki Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Angers. Uprawia malarstwo i grafikę artystyczną. Jego abstrakcje malarskie charakteryzuje duża ekspresja. Autor tworzy również obrazy poddane destrukcji, dematerializowane, w których pusta przestrzeń odgrywa równie znaczącą rolę jak pokryte farbą płótno. Swoje prace pokazywał na ponad 20 wystawach indywidualnych w Norwegii, Danii, Francji, Polsce, we Włoszech. Od 1966 roku mieszka i tworzy we Francji.

 

Bez Tytułu

Graficzne kompozycje Edwarda Barana to przestrzenność wyrażona za pomocą dwóch wymiarów.Na wystawie W Przestrzeni prace te eksponowane w tradycyjnej formie obrazu w ramach działają poprzez silne uprzestrzennienie wewnętrznej struktury dzieła.


Biennale Ars Polonia / Galeria Sztuki Współczesnej / 45-056 Opole, Pl. Teatralny 12 / tel.+48 774025143 / info@galeriaopole.pl
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.